Najčastejšie kladené otázky a odpovede

Je, alebo bude možné hrať sa Speekle hry na Mac OS / iOS / Android / mojich digitálnych hodinkách a kuchynskom robotovi?

Nie je, bude. Už čoskoro...teda až na hodinky a robota. Už dlhšie naše hry vyvíjame s využitím technológií, ktoré nám uľahčia ich prenos napríklad na tablety, ktoré sú - ako vieme - u detí veľmi obľúbené. Nanešťastie však ešte nemáme pripravenú verziu Speekle funkčnú inde ako na Windows. Ale to sa zmení...

Dá sa vo Vašom programe trénovať R / L / iná hláska problematická na výslovnosť?

Áno, ale je to trochu komplikovanejšie. Učenie sa správnej výslovnosti musí v skutočnosti prebiehať na viacerých úrovniach, podľa toho aké sú rečové schopnosti vášho dieťaťa. Náš TalkLand aktuálne obsahuje napríklad hru Squak, ktorá slúži na precvičovanie takzvanej sluchovej diferenciácie, teda rozoznávanie rôznych hlások sluchom. Zvládnutie sluchovej diferenciácie je úplne prvým krôčikom k zvládnutiu ich správnej výslovnosti. S papagájom Squakom si môžete cvičiť kopu hlások, vrátané hlások "R" a "L".

V budúcnosti plánujeme doplniť špecializované hry na precvičovanie "R" a "L" aj na vyšších úrovniach (napr. ich vyvodzovanie alebo samostatná fixácia, ako je to so sykavkami v rámci hry Goldy).

Som logopéd a mám záujem o používanie vášho softvéru. Čo musím pre to urobiť?

Výborne :) Zaregistrujte sa prosím na našom webe ako logopéd, ak ste tak doposiaľ nespravili. Stiahnite si mesačnú skúšobnú verziu, skúšajte, testujte a popritom sa nám nezabudnite ozvať, aby sme vybavili potrebné oficiality.

Váš softvér TalkLand na mojom počítači nefičí. Čo teraz?

To nás mrzí. Skúste prípadne TalkLand odinštalovať, nanovo stiahnúť z našej stránky a znova nainštalovať. Ak to nepomôže, tak sa zrejme pri behu nášho softvéru vyskytla nejaká zákerná chyba je pravdepodobné, že naši programátori už pracujú na jej vyriešení. Pokiaľ nám chcete pomôcť rýchlejšie vyriešiť Váš problém, kontaktujte nás napríklad na našej emailovej adrese info@speekle.sk. Sme vám vďační za vašu trpezlivosť.

Pri inštalácií TalkLandu ma môj antivírus varuje, že váš softvér je škodlivý. Je váš logopedický softvér v skutočnosti hrozba, ktorá ukradne moje svadobné fotky a bude v mojom mene posielať spam na fóra na blízkom východe?

Niektoré bezpečnostné programy sú prehnanie citlivé, a vysoko podozrievavé k relatívne málo známemu softvéru, ako zatiaľ aj ten náš. Aj preto už čoskoro bude inštalačný súbor TalkLandu digitálne podpísaný a mal by sa začať antivírusovým programom viac páčiť. Každopádne garantujeme, že náš softvér nie je žiadnym spôsobom škodlivý pre váš počítač, a varovania od vášho antivírusu môžete v tomto prípade bezpečne ignorovať. Niekedy sa môže stať, že váš antivírus vymaže pri inštalácií niektoré súčasti nášho softvéru - vtedyTalkLand a jeho hry nebudú fungovať správne. Skúste softvér znovu nainštalovať a ak to nepomôže, tak nás prosím kontaktujte.

Mám otazku ktorá nie je zahrnutá medzi tými hore. Sú šance na odpoveď nenávratne stratené?

Píšte nám, volajte nám, kontaktujte nás na sociálnych sieťach a my sa Vám budeme snažiť zodpovedať čo najskôr a podľa možností najviac informatívne.